Аналіз виховної роботи

Морозівського НВК ім. Д.Поповича

за 2019-2020 навчальний рік

/Files/images/admin/104 копи.jpg

Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, виховна робота школи орієнтуються на нормативно – правову базу з питань виховної роботи, а саме Закони України «Про освіту”, «Про загальну середню освіту”, «Про охорону дитинства”, «Концепцію виховання дітей та молоді”, «Концепцію громадянського виховання”, «Національну доктрину розвитку освіти”, «Конвенцію про права дитини”, «Декларацію прав дитини” та нормативно – правові акти, документи Міністерства освіти і науки України, районного управління освіти,молоды та спорту, органів місцевого самоврядування.

Виховна робота в навчально-виховному комплексі була підпорядкована проблемним питанням «Роль класного учнівського самоврядування та його вплив на формування громадянської позиції, почуття національної свідомості», «Формування правової культури учнівської молоді». У минулому навчальному році виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України.

Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за основними напрямками:

· національно-громадянське виховання;

· екологічне виховання та формування здорового способу життя;

· воєнно-патріотичне виховання;

· морально-правове виховання;

· художньо-естетичне виховання;

· творчий розвиток особистості;

· родинно-сімейне виховання;

В основу діяльності школи покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.

Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:

• створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;

• турбота про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;

• естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки учнів до дорослого життя;

• продовження сумісної роботи психолого-педагогічної служби з педагогами, учнями, батьками;

• виховання громадсько-патріотичних якостей завдяки продовженню краєзнавчої та воєнно-патріотичної роботи.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі в 2019-2020 навчальному році працювало 6 класоводів 1-4 класів, 7 класних керівників 5-11 класів, 2 педагоги-організатори, практичний психолог, соціальний педагог.

Національно-громадянське виховання

Національно-громадянське виховання у 2019-2020 навчальному році реалізовувалося через проведення таких заходів, як Шевченківські дні, заходи до Дня Соборності України, години спілкування та виховні години за темами: «Ми всі українці- єдина сімя» (5-11класи), «Мій край – моя історія жива» (1-11 класи), «Ми діти твої, Україно!» (1-4 класи); позакласні заходи: конкурс-гра знавців рідної мови «Рідне слово»(6-7 класи), перегляд фільму «Афганістан в моїй душі»; конкурс малюнків та плакатів «Тарас Григорович Шевченко».

Екологічне виховання
та формування здорового способу життя

У рамках екологічного виховання у 2019-2020 н.р. відбулись трудові екологічні десанти з покращання та благоустрою прилеглої до школи території, місячники з благоустрою. У березні 2020 року на прилеглій до школи території було насаджено нові дерева. Треба відмітити, що всі класи протягом року старанно доглядали за закріпленими за ними ділянками. Вони самостійно висаджували квіти, пололи бур’яни.

Учні прибирали і територію біля Памятника загиблим воїнам –односельчанам.

Проведено заходи присвячені річниці Чорнобильської катастрофи «Ми пам’ятати будемо завжди".

Формування основ здорового способу життя здійснювалося через проведення різноманітних шкільних спортивних змагань, акції «Молодь проти наркоманії і СНІДу», тижня «Молодь обирає здоровий спосіб життя» у рамках яких відбулися тематичні бесіди, конкурс плакатів, спортивні змагання «Веселі старти». Традиційно пройшли Дні здоров’я у вересні та травні минулого навчального року. Також традиційно проводилися різні шкільні та районні змагання.

В школі проводились профілактичні заходи, спрямовані на попередження алкоголізму, наркоманії серед неповнолітніх.

Протягом 2019-2020 навчального року проводилась антиалкогольна та антинаркотична інформаційно-освітня робота:

- тематичні батьківські збори щодо питання негативних та шкідливих звичок у дітей;

- відвідування сімей, де батьки зловживають спиртними напоями;

- відвідування сімей учнів за місцем мешкання з метою обстеження умов їх проживання, сімейного виховання;

3.Практичним психологом протягом 2019 року проведені заходи з метою виконання статті 56 Закону про освіту України та Державної програми „Репродуктивне здоров'я нації " на період до 2020 року:

· вивчення соціометричного статусу кожного учня школи з метою подальшої індивідуальної роботи ;

· вивчення самооцінки, особливостей саморегуляції, емоційних особливостей кожного учня та рівень агресивності

· проведення годин спілкування з учнями школи з питань пропаганди здорового способу життя, репродуктивного здоров’я :

-«Наркотичні речовини: вплив на людину, класифікація» (10-11 клас)

-«Тютюн, алкоголь та здоров ‘я» (8-9 класи)

Військово-патріотичне виховання

Військово-патріотичний напрямок виховної роботи у 2019-2020 н.р. знайшов відображення у проведенні заходів до Дня визволення Баришівського району від німецько-фашистських загарбників, Дня Перемоги (9 Травня) у Великій Вітчизняній війні, Дня захисника Вітчизни:

- участь в районній естафеті памяті,

-конкурс малюнків «Війна очима дітей»

До святкування річниці перемоги в Другій світовій війні усі учні нашої школи взяли активну участь у проведенні сільського мітингу на честь Перемоги.

Морально-правове виховання

Морально-правове виховання учнів школи реалізовувалося через проведення тижня правової освіти у жовтні 2019 року, Всеукраїнського тижня права у грудні 2019 року, тижнів боротьби з наркоманією, алкоголізмом, тютюнопалінням, тижня історії та правознавства, конкурсу плакатів та малюнків „Права очима дітей", батьківських зборів, лекцій для батьків, тематичних виховних годин:

· «Права дитини» (1-4 класи),

· «Особливості відповідальності неповнолітніх» (5-6 класи),

· «Проти насилля в сім’ї» (7-8 класи),

· «Стосунки між однокласниками в учнівському колективі» (9-10 класи).

У жовтні 2019 року проведений тиждень правових знань. Протягом

Тижня правових знань у школі згідно з планом заходів проведені:

1. Галерея малюнківна тему «Мої права та обов’язки»

2.Анкетування «Мої права та обовязки»

3. «Дидактичні ігри по правовому вихованню в початкових класах».

Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та іх батьками за місцем мешкання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.

Дітей, які б перебували на внутрішкільному обліку, у школі немає

На обліку в Баришівській дитячій кімнаті міліції учнів школи немає.

З метою профілактики порушень дисципліни, пропусків занять без поважних причин у 5-10 класах ведуться щоденники обліку дисципліни на уроках, відвідування уроків кожним учнем класу. Записи у щоденниках аналізуються, а учні, схильні до пропусків занять без поважних причин, до порушень дисципліни та правил поведінки у школі, викликаються на бесіди до адміністрації школи.

Важливе місце у системі профілактики правопорушень серед учнів відводиться роботі з батьками. В школі надаються консультації батькам з питань виховання, навчання, профілактики правопорушень.

Класні керівники проводять роботу з батьками і дітьми щодо оздоровлення сімейних відносин. Протягом року класними керівниками та соціальним педагогом були відвідані неблагонадійні сім’ї за місцем проживання, обстежені їх житлово-побутові умови, надані педагогічні консультації. Класними керівниками постійно здійснюється психологічно-педагогічний супровід та контроль цих сімей.

Учнівське савмоврядування

Організація дитячого самоврядування в Морозівському НВК у 2019-2020 навчальному році проводилась відповідно до нормативно-правової бази, зазначеної в державних документах, згідно з планом роботи навчального закладу.

Шкільна самоуправління працювало з президентом та складом кабінету міністрів. Це певним чином вплинуло на організацію самоврядування в школі.

Протягом року кожного тижня проводились тематичні та робочі лінійки. Тематичні були спрямовані на формування свідомої поведінки школярів, профілактику наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління, запобігання нещасних випадків та попередження правопорушень, а також присвячувалися визначним подіям в житті суспільства.

З метою пропаганди шкільної форми, формування особистої культури школярів, естетичного виховання учнів проводилися рейди «Урок», «Шкільна форма».

Приділялося багато уваги організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. Проводилися тематичні музичні вечори та різноманітні заходи.

У 2019-2020 навчальному році продовжилося впровадження рейтингової системи оцінювання участі класів у навчально-виховному процесі.

Дитяче самоврядування було ініціатором та організатором проведення благодійних акцій, метою яких було надання матеріальної допомоги дітям та сім’ям, які опинилися у скрутному становищі. Також школа приймала участь у благодійних акціях до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та акції «Серце до серця». Лідерами шкільного самоврядування була організована акція до Дня Святого Миколая «Подаруй дитині іграшку». Проаналізувавши роботу шкільного самоврядування за 2019-2020 навчальний рік, можна визначити коло питань, над якими необхідно працювати у 2020-2021 навчальному році:

· Організація волонтерського руху для співпраці з початковими класами школи та дитячим садком.

· Удосконалення положення про рейтингову оцінку діяльності учнівського колективу.

· Пошук нових цікавих форм проведення виховних заходів.

· Внесення змін вроботу учнівського міністерства освіти школи з метою поліпшення його роботи.

· Перегляд кадрового складу уряду шкільного самоврядування.

· Створення учнівської наглядової ради школи.

Впровадження різноманітних проектів в життя школи.

/Files/images/admin/104 копи.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930