• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дистанційне навчання

Зміни в системі освіти під час карантину

До кінця карантину навчання відбувається лише дистанційно. Структуру та форму дистанційного навчання визначає педагогічна рада школи, враховуючи освітню програму, навчальний план та особливості кожного закладу і регіону.
Таким чином школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів.
В спеціальних закладах освіти, закладах освіти для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, освітній процес також необхідно організовувати за допомогою використання дистанційних технологій.

Школа може організувати дистанційне навчання за допомогою поєднання

- онлайн-занять через Zoom, Skype, Instagram, Google Hangouts;
- заздалегідь записаних відеоуроків від вчителя чи із зовнішніх освітніх ресурсів;
- завдань для самостійної роботи з подальшою перевіркою;
- безкоштовних вебсервісів та платформ, наприклад, Google Classroom, Moodle, Microsoft Teams;
- перегляду телеуроків проєкту «Всеукраїнська школа онлайн» на українських телеканалах чи YouTube-каналі МОН. Розклад телеуроків – за посиланням.
Як виставляти оцінки та заповнювати журнал під час дистанційного навчання?
Під час будь-якої форми дистанційного навчання вчитель може робити нотатки про перебіг навчання, зазначати оцінки.
Заповнити класний журнал можна буде після карантину, коли вчителі з учнями повернуться до школи. Якщо є, можна вести електронний журнал.
Яка роль батьків?
Батьки – повноцінні учасники освітнього процесу, і учні потребують їхньої підтримки під час навчання. Результати міжнародного дослідження PISA показують, що ті діти, яких підтримують батьки, мають кращі результати навчання.
Також в умовах карантину важливо технічно допомогти дітям отримувати знання.

Коли учні отримають свідоцтво про освіту?

Карантин жодним чином не вплине на можливість своєчасно отримати документи про освіту, оскільки весь процес замовлення відбувається електронно. База даних подається наприкінці попереднього року, а уточнені списки – у травні 2020-го.
Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено до 15 червня 2020 року.
Як відбуватиметься підсумкове оцінювання?
Підсумкове оцінювання (тематичне, семестрове та річне) може здійснюватися віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх учнів, включно з тими, що здобувають освіту за однією з індивідуальних форм (педагогічний патронаж, сімейна (домашня), екстернат).
Підсумкова оцінка за семестр виставляється з урахуванням результатів тематичного оцінювання, отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку, практичних робіт з навчальних предметів природничого циклу, результатів оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності учнів тощо. Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкова оцінка може виставлятися за результатами поточного оцінювання. Учні, які не мають результатів поточного оцінювання з об'єктивних причин, можуть бути оцінені за результатами проведення семестрової контрольної роботи.
Тематичні та семестрові підсумкові роботи, які було проведено в умовах дистанційного навчання під час карантину, записуються в класному журналі без зазначення дати їх проведення.
Річне оцінювання виставляється з урахуванням результатів оцінювання за перший та другий семестри навчального року.
Що таке коригуюче навчання?
Відразу ж після закінчення карантину на основі вивченого матеріалу вчитель з'ясовує, які прогалини існують у знаннях учнів. Відповідно до цього, він корегує свою педагогічну діяльність - обирає відповідні педагогічні стратегії та методи навчання, щоб ще раз повернутися до вивченого і задовольнити освітні потреби більшості учнів класу. Якщо є індивідуальні прогалини у вивченому матеріалі окремих учнів, учитель допомагає їм опанувати матеріал самостійно.
Поради батькам на час пандемії та як говорити з дітьми про COVID-19 від ЮНІСЕФ Україна та МОН.

Державна підсумкова атестація

У навчальному році 2019/2020 учні 4 та 9 класів не складають державну підсумкову атестацію. Таке рішення прийнято через епідеміологічну ситуацію в Україні. У відповідних документах про освіту робиться запис "звільнений(а)".ДПА в 11 класах відбудеться у форматі ЗНО.
З матеріалів сайту МОН .

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 22 травня – РІШЕННЯ УРЯДУШановні вчителі, учні, батьки!

Ми всі занепокоєні ситуацією, яка склалася в зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19. Ми всі розуміємо, що найголовніше зараз берегти себе, своїх рідних і дотримуватися правил карантину. Ми вимушено пішли на дистанційне навчання і чекали завершення карантину, та карантин продовжено до 22 травня. Нам добре зрозумілі ваші хвилювання щодо закінчення навчального року, виставлення оцінок і т.д. Нам необхідно зібратися і бути готовими до наступного:
1.Школярі цього навчального року вже не повернуться до звичного навчання у школі. Навчання триватиме до кінця травня у дистанційній формі;
2.Рішення про терміни завершення навчального року приймає педагогічна рада закладу відповідно до структури навчального року. Навчальний процес в школі буде завершено 29 травня;
3.Оцінки за ІІ семестр будуть виставлені за результатами поточного оцінювання з урахуванням періоду до 12 березня + результати дистанційного навчання;
4. Річні оцінки будуть виставлені за результатами І і ІІ семестру;
5. Оцінюючи учнів 1-2 класів, вчителі використають формувальне та підсумкове оцінювання. Формувальне оцінювання здійснюють за допомогою спостереження за динамікою успішності. Оскільки проведення дистанційних уроків не дає змоги повністю прослідкувати поступ дитини, радять залучити батьків і їхню думку про поступ у навчанні дітей;
6. Переведення до наступного класу відбудеться вчасно за результатами річного оцінювання;
7. Учні 4, 9 класів звільнені від ДПА;
8. Учням 9 класу в свідоцтві буде записано напроти предметів ДПА (українська мова, математика, біологія) - "звільнено";
9. Щоб завершити навчальний рік максимально ефективно, школа до 15 червня має завершити оформлення документів: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень і табелів;
10. Випускникам 9 класу вручать свідоцтва за графіком, який розроблять з дотриманням протиепідеміологічних вимог;
11. Учням 1-8-х і 10 класів, які не планують переходити в інший заклад освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою, а оригінали вручити на початку нового навчального року, пам’ятаючи про те, що свідоцтва і табелі навчальних досягнень — це документи, які стосуються кожного учня, і вони не мають бути предметом обговорення в батьківських чатах;
12. Для учнів 11 класу терміни проведення ЗНО залежать від термінів завершення карантину. Випускників закликаємо відповідально готуватися до ЗНО, яке буде проведене в червні або серпні, залежно від епідемситуації в країні. Нагадую, що на сайті УЦОЯО є відеоінструкція для підготовки. Якщо карантин завершиться до початку червня, то основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня до 17 липня. Результати з’являться не пізніше 31 липня. Додаткова сесія триватиме з 28 липня до 11 серпня. Якщо ж карантин завершиться до початку серпня, то основна сесія відбудеться з 17 серпня до 4 вересня. Результати — не пізніше 17 вересня. Додаткова сесія — з 22 вересня по 6 жовтня.
Ми маємо навчитися жити, працювати та вчитися в умовах пандемії. Має бути взаємопідтримка і порозуміння між всіма учасниками освітнього процесу, а це і вчителі, і учні, і батьки.
ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 11 травня – РІШЕННЯ УРЯДУ

Дорогі вчителі, батьки і діти!
1.Карантин продовжено до 11 травня.
2.Продовжуємо працювати дистанційно, використовуючи всі наявні інструменти і платформи. Вчителі розробляють завдання, скидають на вайбер у класні групи, діти виконують і відправляють вчителю. Всі, хто потребує додаткових роз’яснень, індивідуальних консультацій тощо, пише або телефонує вчителю.
3.Декілька сценаріїв закінчення навчального року: якщо ми виходимо з карантину в травні-червні, то навчальний рік закінчиться для 1-10 класів 1 липня, для 11 класу - після основної сесії ЗНО.
4.Якщо виходимо у травні-червні, то матимемо можливість опрацювати матеріал, який подавався дистанційно, узагальнити, діагностувати ситуацію з вивченням кожної окремої теми кожного окремого учня, підвести підсумки.
5.Якщо ми не повертаємося на навчання в травні-червні, то навчальний матеріал будемо допрацьовувати з усіма учнями у вересні.
6. ДПА для учнів 4, 9 класів скасовано.
7. 4 і 11 квітня ПЗНО не відбудеться‼ якщо карантин закінчиться у травні-червні, то ПЗНО буде проведено у червня до початку основної сесії ЗНО‼якщо ж ПЗНО не відбудеться взагалі, то УЦОЯО готує інформаційні матеріали з відео ознайомленням процесу проведення ЗНО. Такі матеріали будуть розміщені в середині квітня на сторінці УЦОЯО‼
8.В залежності від ситуації ЗНО може бути і в червні, і в липні, і в середині серпня, якщо ЗНО буде проводитися з середини серпня, то закінчиться процедура проведення ЗНО до середини вересня‼ відповідно і вступну кампанію завершать до середини жовтня‼ якщо ми повертаємося до школи в травні-червні, то вступна кампанія буде продовжена і вона точно не буде у липні‼ Відповідні документи вже готуються МО.
9. Всі записи в класні журнали будуть зроблені після закінчення карантину.
10.Щодо оцінювання, то для 1-2 класів воно формувальне, для 3-11 класів на сайті НУШ є матеріали щодо оцінювання, але вчителі роблять власні нотатки, використовують різні підходи до оцінювання і остаточно прописують його після виходу.

P.S. ПЗНО - пробне зовнішнє незалежне оцінювання‼

ЗНО - зовнішнє незалежне оцінювання‼

ДПА - державна підсумкова атестація‼

УЦОЯО - український центр оцінювання якості освіти‼

УВАГА!!!! Сайт, через надмірне навантаження на сервер, дає збої в роботі! Завдання для дистанційної роботи та самостійного опрацювання вчителі надають в класні групи у VIBER та Classroom!

Шановні учні, виконані завдання можна надсилати вчителям(згідно з предметом) на електронні адреси або спілкуватися через класні групи у Viber.

Энакі О.Р. yenakiolga@gmail.com

Никитюк Л.О. Lybov.nikityk@gmail.com 09805160553

Саміленко Н.А. saminata@meta.ua

Щипанова Н.О. – 0663549368

Мірошніченко А.Г alla.miroshnichenko@ukr.net

Волошина С.П. – vs3619112@gmail.com

Петренко О.П. - olya-2706@ukr.net

Пилипенко А. М. - pilipenko_alla@ukr.net

Бережна О.І. – 14081954oi@gmail.com 0972326294

Атаманюк С.С. ataman95@gmail.com

Самаєва Р.П. lana.samaieva@ukr.net

Саміленко С.О. semik2010@meta.ua

Колесник Н.А. nadijakolesnuk81@gmail.com

Литовка Л.В. LV_inf_2018@ukr.net

Буряк С.В. sburyk@gmail.com

Губань В.О. gubanvalentina@gmail.com

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Вересень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930