УКРАЇНСЬКА МОВА - МОВА ЄДНАННЯ - YouTube

/Files/images/admin/104 копи.jpg

Тиждень писемності та української мови

Бережіть природу і мову,

Щоби справжніми бути людьми

Пісню мами, її колискову,

Що уперше почули дітьми.

Все робіть, щоб річки не міліли,

І ліси хай піснями звучать

І щоб мовою рідною вміли

Україну свою оспівать.

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови.

Для того, щоб ми знали, вивчали і не забували своєї рідної мови, щоб підвищували її значимість для майбутнього, наш національний календар поповнився ще однією важливою датою для кожного справжнього українця – 9 листопада. Свято було встановлено 6 листопада 1997 року Президентом України Леонідом Кучмою за підтримки ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі нашої мови для розвитку українського суспільства Указом № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі було зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця».

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.

При плануванні тижня враховано бажання та інтереси учнів, вікові та індивідуальні особливості школярів.

Метою всіх проведених заходів було:

· донести до учнів красу і багатство української мови;

· формувати відчуття краси рідної мови;

· розвивати мовленнєві здібності учнів;

· збагачувати словниковий запас;

· виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

В День української писемності та мови, 9 листопада, об 11:30, педагогічний та учнівський колектив Морозівського НВК долучилися до акції «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», щоб відчути єдність з усіма, хто одночасно писав диктант в усіх куточках України Під час написання диктанту кожен думав про те, що хоч українська мова й складна, але вона неповторна, багата, колоритна, особлива й об’єднує нас в єдиний народ.

Учителі української мови і літератури О.П.Петренко, Н.В.Савчук та А.М.Пилипенко не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу. З нагоди відкриття Тижня української мови вони виготовили інформаційний стенд на тему: «Найкраща мова єднання – українська». Саме ця назва й стала девізом усього тижня.

Краща мова єднання - українська! Такими словами розпочалася тематична година в 1-А класі Морозівського НВК, яку провела класний керівник, Н.О.Щипанова. Маленькі патріоти дізналися про походження писемності та української мови. Першокласники читали вірші про Україну та неповторність української мови, співали пісні, розмальовували малюнки...

У 3 класі відбувся виховний захід до Дня української писемності та мови «Українська мова – наш найцінніший скарб».

Учні разом з класним керівником, Никитюк Любою Олексіївною, поринули в історію мови українського народу. Це історія рідної мови з часів існування нашої держави.

Вчитель української мови та літератури, О.П.Петренко, разом з учнями 7 класу, провела відкритий захід для школярів " Наша мова - найкраща"

Завершився Тиждень традиційним проведенням І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Уся шкільна родина Морозівського НВК переконана, що свято української писемності та мови гуртує усіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові.

Тиждень писемності та української мовиТиждень писемності та української мовиТиждень писемності та української мовиТиждень писемності та української мовиТиждень писемності та української мовиТиждень писемності та української мовиТиждень писемності та української мовиТиждень писемності та української мовиТиждень писемності та української мови

/Files/images/admin/104 копи.jpg

Тиждень з основ здоров'я

    Виховний захід на тему: «Гриби – це користь чи отрута?»

    10 жовтня в ході тижня з основ здоров'я був проведений виховний захід на тему: «Гриби – це користь чи отрута?» Мета : ознайомити учнів з різноманітністю грибів, позитивні та негативні якості грибів,навчити учнів правилам техніки безпеки при споживанні та зборі грибів. Засвоїти правила першої допомоги при отруєнні грибами. Розширити вміння учнів працювати в групах, привити любов учнів до природи і навколишнього середовища. Виховати активну життєву позицію учнів, активних громадян України./Files/photogallery/1145/PA100702.JPGвиховний захід на тему: «Гриби – це користь чи отрута?»Виховний захід на тему: «Гриби – це користь чи отрута?»Виховний захід на тему: «Гриби – це користь чи отрута?»Виховний захід на тему: «Гриби – це користь чи отрута?»Виховний захід на тему: «Гриби – це користь чи отрута?»

    /Files/images/admin/104 копи.jpg

    Олімпійський тиждень

    Олімпійський тиждень

    Згідно Положення про Олімпійський урок та Олімпійський тиждень – 2016 в Київській області, з метою розвитку олімпійського та спортивного руху в районі, формування в учнівської молоді навичок культури здорового способу життя, залучення її до активних занять фізичною культурою та спортом, поширення ідеї олімпізму, розвитку олімпійського руху в Україні, у Морозівському НВК було проведено Олімпійський тиждень – 2016 та Олімпійський урок – 2016, який проходив з 08.09.2016 по 15.09.2016.

    Розпочався тиждень урочистою лінійкою відкриття Олімпійського тижня. Вчитель фізкультури, Атаманюк С.С., провів Олімпійський урок, з показом презентації "Поширення ідей олімпізму та розвиток олімпійського руху в Україні», . На уроці висвітлена історія Олімпійських Ігор, досягнення українських спортсменів в Олімпійських Іграх. Для учнів молодшої та середньої ланкм було проведено спортивні змагання «Веселі старти». Щодня робочий день в нашому закладі розпочинався прорведенням загальношкільної руханки, і завершився Олімпійський тиждень лінійкою, присвяченою закриттю Олімпійського тижня.

    Олімпійський тиждень був насичений, цікавий та змістовний, учні , учасники Тижня залишилися задоволеними і висловили думку про те, що такі заходи можна і потрібно проводити частіше. Участь у таких заходах допоможе досягти олімпійських висот.

    Ми ще раз побачили, що в Морозівському НВК ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.Олімпійський тижденьОлімпійський тижденьОлімпійський тижденьОлімпійський тиждень

    /Files/images/admin/104 копи.jpg

    Тиждень безпеки дорожнього руху

    Тиждень безпеки дорожнього руху

    Відповідно до листа департаменту освіти і науки КОДА від 04.05.2016 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху», листа районного методичного кабінету Баришівської районної ради від 10.05.2016 № 145 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху» та з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, популяризації знань правил безпеки життєдіяльності серед дітей та учнівської молоді нашої школи в Морозівському НВК , з 16 по 22 травня 2016 року, було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху, включаючи різноманітні заходи, зокрема виховні бесіди, конкурси малюнків, «Безпечна дорога до школи», на яких було проведено роз’яснювальну роботу про необхідність дотримання правил безпечної поведінки на дорозі для уникнення потрапляння в небезпечні ситуації під час дорожнього руху.

    Тиждень безпеки дорожнього рухуТиждень безпеки дорожнього рухуТиждень безпеки дорожнього рухуТиждень безпеки дорожнього рухуТиждень безпеки дорожнього рухуТиждень безпеки дорожнього рухуТиждень безпеки дорожнього рухуТиждень безпеки дорожнього руху

    /Files/images/admin/104 копи.jpg

    Тиждень української писемності та мови

    МОВО МОЯ КАЛИНОВАМОВО МОЯ КАЛИНОВА

    Уже традиційно у перші тижні листопада в Морозівському НВК урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
    Цього року програма Тижня української писемності та мови була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
    Учителі української мови і літератури А.М.Пилипенко, О.П. Петренко, Н.В.Савчук, а також вчителі початкових класів О.Р.Єнакі, Н.І.Марченко та А.Г.Мірошниченко не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу.

    10 листопада на загальношкільній лінійці було урочисто оголошено про відкриття Тижня української мови, учнів та вчителів ознайомили з основними заходами, закликали брати активну участь у них. А також учні 6 класу розповіли про заснування Дня української писемності та мови.

    Бібліотекар школи Л.О.Панасюк організувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури про українську словесність «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива».

    13 листопада класними керівниками 3 класів О.Р.Єнакі, А.Г.Мірошниченко були проведені виховні години: до Дня української писемностi та мови «Мандрівка в країну писемності», «Нащадки Кирила і Мефодія».

    14 листопада учні 4 класу разом з класним керівником Марченко Н.І. приготували урок-концерт «Плекаймо рідну мову» для учнів 1-4 класів. Захід не залишив поза увагою жодного учня. А девізом свята був заклик, дібраний самими учнями «Бережімо рідну мову!». Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучали особливо актуально.

    11-14 листопада пройшов перший етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

    Старшокласники з вчителем української мови та літератури О.П.Петренко стали учасниками круглого столу «О слово рідне, хто без тебе я?». Під час заходу, Петренко О.П. наголосила на тому, що наш народ – єдиний, його мова – це велика основа для єдності всієї держави, єднання минулого і майбутнього покоління, побажала присутнім утверджувати рідну мову та оберігати її.

    Цікавим і захоплюючим була літературно-музична композиція «Мова моя – найдивніше диво», проведений вчителем-словесником А.М.Пилипенко. Учасників заходу А.М.Пилипенко привітала зі святом української писемності та мови і сказала, що мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова – це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато того, чим може гордитися наш народ. Вона закликала учнів пишатися тим, що ми українці, що ми розмовляємо українською мовою, берегти, плекати її і передати у спадок своїм нащадкам.

    МОВО МОЯ КАЛИНОВАМОВО МОЯ КАЛИНОВАМОВО МОЯ КАЛИНОВАМОВО МОЯ КАЛИНОВАМОВО МОЯ КАЛИНОВАМОВО МОЯ КАЛИНОВА

    Кiлькiсть переглядiв: 0

    Коментарi

    Новини

    Опитування

    Хто відвідував наш сайт?

    Календар

    Попередня Квітень 2024 Наступна
    ПВСЧПСН
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930